Choose your city
+38 (067) 671-2190This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

ENG

Якщо ви говорите з людиною мовою, яку він розуміє, ви говорите з його розумом. Якщо ви говорите на його рідній мові, ви говорите з його серцем.
Нельсон Мандела

Про користь вивчення другої, третьої або десятого іноземної мови ми писали вже не один раз. Це відмінна зарядка для мозку, покращує когнітивні здібності, дозволяє краще концентруватися на поставлених завданнях і захищати себе від зовнішніх подразників, є профілактикою хвороби Альцгеймера.

Але всі ми люди зайняті і стандартні терміни вивчення іноземної мови (4-5 років) нас не влаштовують. Прискорився темп життя, прискорилося і все інше. І з'явилася величезна кількість методів, які дозволяють впоратися з цим завданням за 3 місяці.

У гостьовому пості на Zen Habits Маніш Мережі (Maneesh Sethi), автор блогу Hack The System, ділиться своєю методикою. Протягом чотирьох років він вивчав іноземні мови і тепер розмовляє англійською, італійською, іспанською, португальською та німецькою. На вивчення італійської у Маниша пішло 3 місяці, іспанського - 2 місяці, а на португальську пішло близько 3 тижнів.

Маніш Мережі вважає, що для успішного і швидкого вивчення іноземної мови в першу чергу потрібно змінити підхід - стати активним учнем, який не просто дозволяє себе вчити, а сам бере участь в процесі і постійно задає питання.

Єдине «але» в цій системі: для того щоб вивчити нову мову за 90 днів, ви повинні витрачати на навчання не менше 3-4 годин щодня і хоча б перший місяць займатися з викладачем. Якщо у вас немає такої можливості, тоді терміни розтягуються, але при цьому все одно залишаються набагато менше стандартних термінів вивчення мови.

Cтратегії вивчення

  1. Знайти правильні ресурси. Підручники по граматиці, фільми, книги і програми для запам'ятовування слів.
  2. Найняти репетитора. Хоча б на один місяць. Займатися по 4 години в день рекомендується, але не обов'язково.
  3. Намагатися говорити і думати на мові, який ви вивчаєте. Практикуватися зі словником кожен день.
  4. Знайти друзів, які говорять цією мовою. Ідеально, якщо це носії мови, що вивчається.

План вивчення на 90 днів

Перший місяць

Це період інтенсивного вивчення мови і роботи з репетитором. На думку Маниша, групові заняття розслаблюють і дозволяють вам лінуватися. Заняття з викладачем один на один форсують вивчення мови і постійно тримають вас в тонусі. Кожен день ви повинні вивчати по 30 нових слів.

Чому саме 30? Тому що через 90 днів ви будете знати мову приблизно на 80% і вашого словникового запасу (трохи щонайменше 3 000 слів) буде цілком достатньо для вільного спілкування.

другий місяць

Після першого інтенсивного місяці вивчення ви вже цілком в змозі спілкуватися з носіями мови. Адже саме спілкування, а не виконання завдань з підручника, дозволяє нам добре запам'ятовувати нові слова і звороти.

Ідеальним було б відвідування країни, мову якої ви вивчаєте. Але я думаю, що, якщо це неможливо, буде досить відвідування розмовних клубів.

третій місяць

На третій місяць вашого передбачуваного рівня знання мови має вистачити на перегляд фільмів і читання книг. При цьому ви повинні вивчати по 30 нових слів щодня протягом усього періоду.

Ще Маніш вважає, що, якщо у вас немає пари, було б дуже здорово знайти партнера, який є носієм мови. Якось він зустрів чоловіка (американця), який вільно розмовляв російською мовою. Маніш поцікавився, скільки часу у нього зайняло вивчення цього складного мови. На що той відповів: «Дві дружини».

Корисні ресурси

А тепер найголовніше: ресурси і додатки, які дозволять вам впоратися з поставленим завданням.

програми

Для запам'ятовування слів можна використовувати спеціальні програми. Якщо ви віддаєте перевагу пристрою Apple, тоді вам може стати в нагоді додаток Genius . Додаток ретельно вибирає питання або слова, використовуючи метод інтервального повторення. Чим частіше ви будете помилятися, тим частіше програма буде задавати вам запитання. Маніш рекомендує зробити так, щоб програма пропонувала слово на вашій рідній мові, яке потрібно перевести на іноземну. Тоді воно буде краще запам'ятовуватися, тому що перекладати з рідної мови на іноземну завжди складніше. А ми не шукаємо легких шляхів.

Для користувачів ПК рекомендується програма Anki , яка дозволяє не тільки вивчати іноземну мову, але ще і готуватися до різних іспитів.

Словники

Крім знайомого «Google Перекладача», вам стануть у пригоді WordReference.com (для роботи з більшістю мов романської групи) і dict.cc (для вивчення німецької).

Ресурси для розмовної практики

Для розмовної практики можна заглянути на The Mixxer - ресурс, який дозволяє вам знайти співрозмовників для розмовної практики по Skype.

Якщо ви ще не знайомі з сервісом Couchsurfing.org, прочитайте цю статтю . У цю ж скарбничку йде і Meetup.com .

Хочу додати від себе кілька слів. Я прекрасно розумію, що такий форсований спосіб вивчення іноземної мови для багатьох недоступний. Все-таки 4 години занять кожен день протягом місяця для багатьох є набагато більш дорогим задоволенням, ніж місячна вартість занять з репетитором.

На жаль, ми не можемо завантажити собі програмний пакет з мовами прямо в мозок. Але якщо ви будете займатися з викладачем хоча б два-три рази на тиждень, поповнювати свій словниковий запас на 30 нових слів щодня, читати книги, дивитися фільми і намагатися думати на мові, що вивчається, то у вас обов'язково повинно все вийти. І звичайно ж, розмовляти, розмовляти і розмовляти всюди, де тільки випадає нагода.

ENG

Бенні Льюїс знає шість мов - французька, іспанська, англійська, німецька, бразильський португальська і есперанто. Бенні написав книгу «Побіжний мову за три місяці: як в будь-якому віці навчитися говорити на будь-якій мові». Автор вважає, що при правильному підході і достатньою практиці освоїти іноземну мову за три місяці може кожен.

Ключовий рада в методиці Бенні - відмовитися від перфекціонізму. Не треба намагатися говорити на мові досконало і використовувати тисячі слів - ми і на рідному щось використовуємо від сили тисяч п'ять. А ще ми при вивченні чомусь намагаємося перетворити мову в шкільний предмет - вибудовуємо програму, проходимо уроки граматики, вивчаємо слова по топіка. Всі хочуть говорити побіжно і в підсумку стають настільки одержимими цією метою, що так її і не досягають. Загалом, Бенні вважає, що це неправильно.

Ось кілька його порад по вивченню мови за три місяці:

1. Говоріть мовою вголос з самого першого дня

Початківці не повинні боятися того, що вони перекручують слова або неправильно будують фрази. Найголовніше, що вони звикають говорити вголос - відразу.

2. Спочатку вчите корисні фрази

Новачкам слід вчити найпростіші фрази на кшталт «bathroom where?» (Англ. «Де ванна?»), Які допоможуть їм ставити нагальні питання. Не дуже красномовно, зате зрозуміло.

3. Забудьте про вивчення строгих граматичних правил

На початковому етапі важливо поповнити словниковий запас і вивчити основні фрази. Турбуватися про правильну граматики не треба - її ви встигнете вивчити пізніше.

4. Спілкуйтеся з носіями мови - наприклад, по Скайпу

На думку Бенні, одним з кращих інструментів для вивчення мови в наші дні є Інтернет - зокрема, відеочати начебто Скайпу. Скориставшись цією програмою (або якийсь інший подібної), носій російської мови в Москві може поспілкуватися з людиною з США або будь-якої країни світу.

5. Слухайте радіо

Радіо - ще один спосіб зануритися в мовне середовище. Слухайте радіопередачі країни, де люди розмовляють мовою, який ви вчите. Зокрема, Бенні радить зайти на TuneIn - онлайн-сховище радіопередач з усього світу.

6. Розкажіть про себе

Один з улюблених рад Бенні для початківців - напишіть короткий розповідь про себе на своїй мові і попрацюйте над його переведенням разом з носієм мови. Це відносно швидко допоможе вам запам'ятати багато слів і фраз.

7. Не записуйтеся на загальні мовні курси

Бенні вкрай не радить новачкам записуватися на курси «для всіх» - у них занадто загальна програма. За його словами, на початковому етапі навчання персональна зворотний зв'язок з носієм куди корисніше.

8. Замість цього користуйтеся безкоштовними інструментами для вивчення мови онлайн

Один з улюблених сервісів Бенні - Duolingo . Інший - Italiki , сайт, який з'єднує вас з носієм мови для особистого спілкування.

9. Будьте готові витрачати багато часу на практику

Бенні вважає, що люди, готові витрачати на вивчення іноземної мови повний робочий день, всього за кілька місяців вийдуть на рівень B2. Якщо стільки часу у вас немає, то, практикуючи по парі годин у день, ви вийдете на той же рівень через рік.

10. Не прагніть до досконалості

Люди часто настільки прагнуть говорити ідеально, що коли у них це не виходить (а у новачків ніколи не виходить, до речі), вони засмучуються і взагалі кидають заняття. Кращий спосіб справитися з проблемою - сміятися над власними помилками і не намагатися бути досконалим.

Напишіть нам (EN)

З 1998 року Агентство перекладів «Лінгва» надає послуги у сфері письмового, усного послідовного та синхронного перекладу з/на понад 30 мов, послуги з легалізації документів.

У нас працюють лише дипломовані, висококваліфіковані перекладачі з великим досвідом роботи.

all fields are required

Contacts (ENG)

м. Львів, вул. Тиктора, 8/14

+38 (067) 671-2190, +38 (032) 261-3011

lviv@lingua.com.ua

Робочі дні: ПН-ПТ 900-1800, вихідні: СБ, НД

м. Івано-Франківськ, вул. Новгородська, 39, оф. 13а

+38 (067) 971-8949, +38 (099) 049-2724

frank@lingua.com.ua

Робочі дні: ПН-ПТ 900-1800, вихідні: СБ, НД

м. Вінниця, вул. Соборна, 101

+38 (098) 097-0851, +38 (093) 231-6355

vinn@lingua.com.ua

Робочі дні: ПН-ПТ 900-1800, вихідні: СБ, НД

© 2017 Lingua